Spraw, by dziecko poczuło się bajkowo w swoim pokoju!

Myślisz o odświeżeniu pokoju swojego dziecka? Niebanalnym prezencie na urodziny? A może po prostu chcesz mu sprawić wielką radość i niespodziankę bez okazji? Fantastycznym pomysłem będzie przeobrażenie pokoju pociechy w bajkowe, zaczarowane miejsce! Oto pomysły, które sprawdzą się w każdej przestrzeni.

Fluorescencyjne dodatki

Większość pokojów dziecięcych prezentuje się pięknie za dnia, ale w nocy wszystkie wyglądają tak samo. Dlatego warto wykorzystać ostatnie trendy i sprawić, by po zgaszeniu nocnej lampki ściany nadal świeciły. Taki efekt uzyskamy dzięki fluorescencyjnym tapetom przedstawiającym np. bajkowych bohaterów lub tego typu farbom. Możemy także ozdobić sufit świecącymi w ciemności naklejkami. Rozgwieżdżone niebo nad głową na pewno ułatwi dziecku zasypianie.

Niezwykłe meble

Kilka niepotrzebnych desek oraz farba, naklejki i nasza wyobraźnia wystarczą, aby z krzesła lub łóżka stworzyć bajkowy obiekt. Nasza pociecha na pewno chętniej będzie odrabiała lekcje i kładła się spać, gdy zamiast zwykłych mebli zastanie w pokoju karocę księżniczki, wyścigówkę albo statek kosmiczny. Tak samo możemy zaaranżować drzwi szafy ubraniowej lub wejściowe. Takie własnoręczne przeróbki nie są trudne – wystarczy przyjrzeć się inspiracjom, zdjęciom i filmikom internetowym.

Piętra i skrytki

Dziecko poczuje się w pokoju naprawdę wyjątkowo, gdy będzie w nim miało swoje małe sekrety i przytulny klimat. W sklepach dostępne są konstrukcje, które składają się z łóżka na podwyższeniu i biurka lub miejsca do zabawy pod spodem. Świetnym pomysłem będzie też fotelik z zamykanym daszkiem, mały namiot do zabawy, czy moduły niewielkich i fantazyjnie zaprojektowanych szafek z dużą ilością szufladek i skrytek. Wyposażenie pokoju zaprojektowane z myślą o dziecięcych potrzebach znajdziemy w popularnych sklepach wnętrzarskich jak Ikea czy Jysk.

Wystrojem dziecięcego pokoju warto jest nawiązać do zainteresowań lub ulubionych bajek naszej pociechy. Wtedy zwykły remont może stać się świetną zabawą i popisem wyobraźnie zarówno dla dzieci, jak i rodziców.