Wykończenie ścian w kuchni – nie lada wyzwanie

Ściana w kuchni prosi się o wykończenie. Jest szara, pusta i nikt nie zwraca na nią uwagi tylko dlatego, że rzucają się w oczy nowe meble i piękny blat. Wykończenie ściany w kuchni może sprawić, że zacznie wzbudzać ona zainteresowanie domowników. Wykończenie nie musi być tylko i wyłącznie efektowne. Można połączyć efekt z funkcjonalnością.

Funkcjonalne wykończenie ściany w kuchni to przede wszystkim, w zależności od pomysłu, przeznaczenie jej na dodatkowe szafki lub półki. Zawieszenie otwartej półki wiąże się z tym, że będziemy na nią układać jedynie elementy dekoracyjne. Wykończenie ściany szafką, może sprawić, że umieścimy w niej zarówno elementy dekoracyjne oraz zyskamy dodatkowe miejsce na przedmioty codziennego użytku.

Jak wiadomo, kuchnia jest miejscem, w którym spożywamy pokarmy, ale także gotujemy. Niekiedy, mimo, że jest obszerna i ma mnóstwo szaf i mebli, nie mieści wszystkich naczyń, ponieważ nasza rodzina jest na tyle wielka, że produktów kuchennych jest u nas pod dostatkiem. Wówczas należy wykombinować w kuchni dodatkowe miejsce na naczynia, nie tracąc przy tym efektu przytulności i estetyki. Wtedy pusta ściana może stać się idealnym miejscem na tego typu rozwiązanie.

Wykończenie ściany w kuchni jest nie lada wyzwaniem. Trzeba pamiętać, aby zachować umiar w dekoracjach, a zarazem sprawić, że kuchnia będzie piękna i niezwykle przytulna. Jest to ważne dla dobrego apetytu oraz zachowania walorów smakowych potraw, których nie chce się jeść w ponurym i przytłaczającym miejscu. A może zegar na pustej ścianie? Owszem jest to piękny akcent wykończający kuchnie i nadający charakter wnętrzu.

W kuchni ważny jest umiar. Jest to miejsce, w którym gospodyni domowa przebywa najczęściej, więc musi być efektowne i przytulne, aby wprawiało ją to w dobry nastrój. Warto zastanowić się nad przełamaniem stylu. Być może powieszenie na ścianie jakiegoś antyku na tle nowoczesnych mebli doda temu miejscu nowego wyglądu?  Pomysł zależy od naszej wyobraźni i od gustu.

I na koniec… Jeśli już naprawdę nie mamy pomysłu warto poprzeglądać magazyny o wnętrzach lub wybrać się do sklepu meblowego i popytać, jakie rozwiązanie może być dla nas najlepsze. Na pewno znajdziemy taki pomysł, który sprawi, że ściana w naszej kuchni stanie się miejscem wyjątkowym.

Więcej porad znajdziesz na Castorama.pl