Twoja modna kuchnia w roku 2017

Ile razy zmieniłeś już wystrój salonu i sypialni? Zapewne trudno będzie to policzyć. A kuchni? Czy możesz wskazać choć jeden poważny remont – poza tym, który zapoczątkował twoją przygodę w nowym mieszkaniu – który zafundowałeś swojej kuchni?

Nadszedł rok 2017 – czas na zmiany!

Przygotowując się do remontu, musisz pamiętać, że celem nie jest byle jaka i tylko prowizorycznie odnowiona kuchnia, ale modna kuchnia. Będziesz musiał przemyśleć jej kształt od nowa, zamówić meble, poszukać dodatków, a przede wszystkim zresetować dotychczasowe myślenie o tym pomieszczeniu i odrzucić w niepamięć wygodne przyzwyczajenia. Tym razem nie chcesz ewolucji, chcesz rewolucji. Zobaczysz, będzie warto!

dining-1809844_960_720-1

Modna kuchnia w kolorach…

Biel i czerń to klasyka, która nie nudzi się nigdy. Piaski i szarości również są odcieniami pasującymi wszędzie i ładnie podkreślającymi znajdujący się w pomieszczeniu sprzęt. Stanowią przyjemne tło, ale – no właśnie – wciąż tylko tło. A ty w 2017 roku zdecydowanie powinieneś unikać ukrywania mebli.

Najnowszym trendem w dopieraniu kolorów mebli jest dualizm, czyli zestawianie dwóch kolorów, z których jeden dopełnia drugi, współgra z nim, ożywia lub kontrastuje. Szafki mają rzucać się w oczy i pobudzać wyobraźnię. Zieleń, fiolet, czerwień… czemu nie?

Dobrym rozwiązaniem będzie przeplatanie kolorów. Niech szafki wiszące staną się odbiciem stojących, ale w krzywym zwierciadle, gdzie wszystko jest na opak.

Jakie meble do kuchni?

Jedno słowo: otwarte! W twojej modnej kuchni w roku 2017 musi być dużo miejsca na dodatki, nie tylko kuchenne. Między garnuszkami i kubkami pięknie zaprezentują się niewielkie zielone rośliny, a także przezroczyste słoje ze świeżo upieczonymi ciasteczkami. Wszystko podług zasady: estetyka jest nie mniej ważna od użyteczności.

Szafki wiszące odchodzą do lamusa, bo zajmują za dużo miejsca. Zamiast nich postaw na półki i półeczki. Jeśli koniecznie chcesz mieć zabudowany mebel, skuś się na retro kredens i podkreśl jego obecność.

Modern trendy design black wooden kitchen

Od ogółu do szczegółu

Kiedy całokształt kuchni tętni życiem i kolorami, szczegółom daj odpocząć. Zrezygnuj z dziwnych i powykręcanych figurek czy świeczników, nie zamieniaj zielonych roślin na pstrokate kwiaty, nie wymieniaj prostych uchwytów od szafek na rzeźbione. Jeśli wybór mebli masz wciąż przed sobą, najlepiej zdecyduj się na te bez uchwytów.

Kupując baterię do zlewu, lodówkę czy kuchenkę, nie szalej. Postaw na jeden kolor, niech będzie chromowany, i się go trzymaj. Modna kuchnia może być odważna, kolorowa i szalona, pod warunkiem że jest w tym szaleństwie spójna.