Apetyczne dekoracje w kuchni

Wystrój kuchni jest równie ważny, jak jej funkcjonalne wyposażenie. W atrakcyjnym wnętrzu chętniej będziemy gotować, a spożywanie przygotowanych posiłków w przyjaznym otoczeniu z pewnością będzie jeszcze przyjemniejsze. Dekoracja kuchni może dodatkowo sprawić, że pomieszczenie stanie się po prostu apetyczne. Oto kilka ciekawych przykładów na niebanalne udekorowanie wnętrza.

Jadalne ozdoby

O atrakcyjnym wyglądzie dekoracji w pomieszczeniu decyduje nie tylko ich wykonanie, ale również dopasowanie do charakteru wnętrza. Dlatego dekoracje w kuchni powinny być związane z gotowaniem oraz jedzeniem. Ciekawym pomysłem w dekorowaniu kuchni jest właśnie wykorzystanie produktów spożywczych. Może to być np. makaron umieszczony w atrakcyjnych słoikach. Wybierając ciekawie uformowane makarony np. muszle, kokardy czy długie nitki spaghetti możemy je przechowywać nieugotowane na półkach. Zgodnie ze sztuką kulinarną makaron wystawiony bezpośrednio na działanie promieni słonecznych nie nadaje się już do spożycia, ale będzie prezentował się znakomicie. Podobnie możemy wyeksponować różnego rodzaju ziarna, ciecierzycę, soczewicę, ryż czy płatki.

Zielono i aromatycznie

Sprawdzonym sposobem na praktyczna i efektowną dekoracje kuchni jest zielni. Może to być zarówno większa uprawa, w której uwzględnimy większa liczbę sadzonek, lub nawet kilka doniczek z ziołami. Można je ustawić na parapecie, zawiesić na ścianie przy pomocy specjalnych uchwytów lub wyeksponować na otwartej półce. Zieleń świeżych ziół ożywi aranżację i przede wszystkim rośliny doskonale wzbogacą smak i aromat przygotowywanych przez nas potraw.

Specjalność szefa kuchni

O tym, ze jedzenie jest prawdziwą przyjemnością nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Niektórzy już na sam dźwięk nazwy ulubionej potrawy czują ssanie w żołądku. Zapisywanie dziennego menu na fragmencie ściany pomalowanym farbą tablicową będzie atrakcyjną dekoracją, a także kreatywnym sposobem na komunikację z domownikami. Przecież często pytamy się nawzajem – „co dziś na obiad”? Na takiej tablicy można również zapisać listę zakupów czy przepis na przygotowywane właśnie danie.

Inspirujące porady aranżacyjne znajdziemy w artykule: Mała kuchnia, ogromne możliwości.