Czy biel może sprawdzić się w kuchni?

Przygotowywanie potraw i gotowanie wiąże się z plamami od soków, pryskającym tłuszczem czy wylanym sosem. Jak w tym wszystkim odnaleźć czystość, nieskazitelność i elegancję? Wystarczy urządzić kuchnię w kolorze białym. A ten ma przecież mnóstwo odcieni, które odpowiednio ze sobą zestawione mogą stworzyć doskonały efekt.

Biel jest symbolem higienicznej czystości i jasności. Ma również wiele zalet. Optycznie rozświetla i powiększa przestrzeń. Biel umieszczona we frontach mebli kuchennych odbija naturalne dzienne światło, dzięki czemu wnętrze pozostaje widne. Na jasnych blatach łatwiej dostrzec zabrudzenia, ciemniejsze kolory stanowią potencjalne źródło utrzymywania się plam.

Kolejną mocną stroną kuchni w bieli jest jej neutralność. Pomieszczenie urządzone w różnych odcieniach koloru białego świetnie komponuje się z kolorowymi lub czarnymi dodatkami. A ponieważ biel sama w sobie jest elegancka i doskonała jednobarwna kuchnia będzie równie piękna i szykowna. Do jakich przestrzeni pasuje biel?

Małe wnętrza wizualnie powiększa. Szczególnie przydatne okazuje się zastosowanie tej barwy w aneksach kuchennych bez okien. Z kolei dużym i przestronnym kuchniom nadaje stylu. Świetnie sprawdza się również biała aranżacja w przypadku nowoczesnych kuchni otwartych. Wówczas biel odróżnia aneks kuchenny od salonu czy jadalni. Gdzie zastosować biel? Jak podaje http://domifikacje.pl/ideabook/kuchnie-w-bieli-trend-2016/ biel można wykorzystać wszędzie. Idealnie prezentują się lakierowane, białe fronty i blaty w kolorze jasnego marmuru lub konglomeratu.

Glazura w różnych odcieniach bieli elegancko podkreśla charakter wnętrza, a zastosowanie kontrastowej fugi nadaje oryginalności i stylu. Nie bójmy się również zastosować białej farby na ściany. Szeroka oferta emulsji odpornych na ścieranie ułatwia utrzymanie ich w czystości. Również sprzęt kuchenny – biały, choć wydaje się staromodny, świetnie prezentuje się w jasnej kuchni.

Ciekawe i praktyczne dodatki, dekoracje czy akcesoria kuchenne w różnych odcieniach bieli efektownie podkreślają najmodniejszą w tym sezonie aranżację. A więcej porad dotyczących projektowania małej kuchni, odszukasz w równie ciekawych treściach, między innymi tu.