Jak wykończyć ściany i sufit w kuchni?

Wbrew pozorom urządzanie kuchni nie kończy się na doborze mebli i płytek oraz zakupie wszelkich niezbędnych sprzętów. Obejmuje ono również szereg innych aspektów, w tym aranżację ścian i sufitów.

Choć wielu osobom wydaje się to mało istotne, aranżacja ścian i sufitów ma ogromny wpływ na ostateczny efekt, jaki osiągniemy. Po pierwsze jest to kwestia powierzchni, którą zajmują, a po drugie – ściany i sufity tworzą tło dla każdej aranżacji, niezależnie od pomieszczenia.

Do czego służą listwy styropianowe?

Jeśli zależy nam na estetycznym, a zarazem stosunkowo niedrogim wykończeniu ścian oraz sufitów w kuchni, możemy zdecydować się między innymi na listwy styropianowe.

Listwy styropianowe to niezwykle praktyczny element wystroju wnętrz, który pozwala też na ukrycie różnego rodzaju nierówności czy fragmentów instalacji elektrycznych, a jednocześnie pomaga gustownie ozdobić sufit.

Listwy styropianowe potrafią nadać wnętrzu wytwornego, eleganckiego charakteru. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w klasycznych, tradycyjnie urządzonych wnętrzach, lecz są cenionym dodatkiem również w nowoczesnych pomieszczeniach.

Zalety listew styropianowych

Niekwestionowanym atutem listew styropianowych jest także ich lekkość, a ponadto fakt, że są nietoksyczne i bardzo łatwe w montażu. Co prawda tego rodzaju listwy są dostępne tylko w kolorze białym, niemniej po zamocowaniu i wyschnięciu kleju bez problemu można je pomalować na dowolnie wybrany odcień.

Warto też wiedzieć, że listwy wykazują dużą odporność na różne warunki panujące w mieszkaniu, dzięki czemu mogą nam służyć przez wiele lat. By tak się jednak stało, zadbajmy o ich odpowiedni montaż, który wymaga użycia specjalnego kleju charakteryzującego się wysoką siłą spajania.

Inne rodzaje listew

Choć listwy styropianowe cieszą się niezmiennie największą popularnością, do wyboru mamy również ozdoby z gipsu, pianki poliuretanowej czy specjalnego granulatu. Każdy z tych materiałów umożliwia tworzenie wyjątkowych, gustownych zdobień.