Jakich akcesoriów nie może zabraknąć w zdrowej kuchni?

Kuchnia fit nie musi być nudna. Zdrowe gotowanie wymaga z pewnością więcej inwencji twórczej, jednak aby ułatwić sobie sprawę, warto zaopatrzyć się w kilka kuchennych akcesoriów. Dzięki nim przygotowane przez Ciebie posiłki będą nie tylko idealnie skomponowane, ale też będą doskonale wyglądać na talerzu.

Zdrowe odzywanie to nie tylko chwilowa moda – coraz więcej osób przywiązuje wagę do sposobu odżywiania i starannie komponuje swoją dietę. Aby przygotowanie pełnowartościowego posiłku było jeszcze łatwiejsze, wato zaopatrzyć się w kilka akcesoriów kuchennych. Oto krótka lista przedmiotów, za pomocą których twoja kuchnia będzie jeszcze bardziej fit.

Waga kuchenna

horizontal-1207553_1280

Proporcje posiłków to bardzo istotna część diety. Dobrze skomponowany posiłek powinien zawierać odpowiednią ilość poszczególnych składników. W tym zadaniu nieocenioną pomocą będzie waga kuchenna – urządzenie pomoże ci dokładnie odmierzyć wszystkie składniki. W rezultacie nie tylko łatwiej utrzymasz dietę, ale też przygotowanie posiłków będzie prostsze, ponieważ w niektórych przypadkach bardzo ważne jest zachowanie dokładnych proporcji składników.

Wykrawaczka do warzyw

Posiłki kusza nas nie tylko wspaniałym aromatem i smakiem, ale również wyglądem. Niestety często to co wygląda doskonale na talerzu, jest również wysokokaloryczne. Dlatego postaraj się, żeby twoje zdrowe posiłki pod względem wyglądu nie ustępowały tym ociekającym tłuszczem i kaloriami. W tym przypadku bardzo pomocna będzie ci wykrawaczka do warzyw, za pomocą której zamienisz marchewkę czy cukinię w długie nitki spaghetti. Warzywny makaron to doskonała alternatywa dla pszenicznych klusek.

Foremki do jajek i naleśników

platelets-1271880_1280

Ważnym elementem zdrowej diety jest białko, którego nieocenionym źródłem są jajka. Aby przygotowane przez ciebie jajka sadzone czy zdrowe omlety lub naleśniki wyglądały jeszcze apetyczniej, zaopatrz się w specjalne foremki do ich smażenia. Dzięki temu z pewnością przekonasz do zdrowej diety nawet sceptycznie nastawionego męża czy dzieci.

Blender

Kielichowy lub ręczny – nie może zabraknąć go w zdrowej kuchni. Za pomocą blendera przygotujesz bomby witaminowe w postaci koktajli warzywnych i owocowych, pożywne zupy kremy oraz zdrowe lody. Urządzenie pomoże też w przygotowaniu zdrowych dań dla dzieci. Więcej praktycznych porad odnośnie pomocnych dla mam kuchennych sprzętów, znajdziesz w artykule: Kuchenne sposoby na niejadka – akcesoria, zabawy i posiłki.