Najczęstsze błędy w aranżacji kuchni

Wysokość blatów, za duże odległości między sprzętem AGD czy za mało źródeł światła – to tylko kilka spośród najczęstszych błędów popełnianych w aranżacji kuchni. Jeśli chcesz uniknąć podobnych wnętrzarskich wpadek, sprawdź czego unikać podczas planowania wystroju kuchni.

Aranżacja kuchni to trudne zadanie. Pomieszczenie musi bowiem nie tylko wyglądać znakomicie, ale też spełniać wszystkie swoje funkcje. Profesjonalny projekt kuchni może być kosztowny, dlatego jeśli chcesz samodzielnie zaplanować swoją kuchnię, sprawdź jakich błędów powinieneś unikać. Natomiast jeśli szukasz ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, zajrzyj na http://domhobby.pl/nowoczesna-kuchnia-bez-gornych-szafek/

Źle rozmieszona elektryka

kitchen-1687121_960_720

Prawidłowe funkcjonowanie kuchni uzależnione jest od działania wielu sprzętów eklektycznych. Do zasilania należy podłączyć płytę grzewczą, piekarnik, okap, zmywarkę, lodówkę i mikrofalówkę, a także oświetlenie blatów. Ponadto w projekcie kuchni powinny znaleźć się również gniazdka, do których w razie potrzeby podłączysz blender, toster czy czajnik elektryczny. Dlatego projektując swoją kuchnię zaplanuj dokładnie, ile sprzętów powinno być podłączonych na stałe i jak wiele gniazd dodatkowych będzie ci niezbędnych.

Jedno źródło światła

pexels-photo-28412-1

Standardowo w każdym pomieszczeniu znajduje się przynajmniej jeden punkt świetlny, który jest zazwyczaj ulokowany przy suficie. W przypadku kuchni takie rozwiązanie to zdecydowanie za mało, ponieważ jeśli będziesz gotował wieczorami to światło padające z góry sprawi, że twój cień ograniczy widoczność na blacie roboczym. Dlatego właśnie należy zaplanować dodatkowe oświetlenie, które będzie ulokowane pod górnym rzędem szafek.

Za niskie blaty

dining-1809844_960_720-1

Wiele poradników sugeruje, że standardowa wysokość, na jakiej powinny znajdować się blaty kuchenne mieści się w przedziale 85-90 cm. Faktycznie taka wysokość sprawdza się, ale w przypadku osób o przeciętnym wzroście 165-170 cm. Jeśli jesteś wyższy i mierzysz np. 185 cm, tak ulokowany blat z pewnością będzie za nisko.

Zbyt duże odległości między sprzętem AGD

water-kitchen-black-design

Duża kuchnia to z pewnością powód do radości, jednak przestronne pomieszczenie może przysporzyć również wielu problemów aranżacyjnych. Jeśli sprzęty agd zostaną ulokowane z zbyt dużej odległości od siebie, przygotowywanie posiłków stanie się kłopotliwe. Istnieje pewna reguła, wedle której sprzęty AGD powinny być umieszczone na planie trójkąta równobocznego. Aby osiągnąć taki efekt w aranżacji wykorzystaj wyspę.