Czy salon z kuchnią to dobry pomysł?

W nowoczesnym budownictwie panuje trend łączenia pokoi dziennych z kuchnią. Salon staje się sercem domu, w którym wszyscy domownicy spędzają wspólnie czas, jedzą, gotują czy oglądają telewizję. Sprawdzamy, czy salon z kuchnią to zawsze dobry pomysł.

Wspólne spędzanie czasu w salonie z kuchnią

Urządzając salon z kuchnią, aranżujesz przestrzeń do wspólnego wypoczynku dla całej rodziny. Dzięki temu pozostałe pokoje w mieszkaniu nie muszą być duże – powinny zmieścić łóżko, małą garderobę i stolik lub biurko. Dzięki spotkaniom w salonie rodzina się integruje i może spędzać ze sobą więcej czasu. Kiedy mama lub tata gotuje obiad, może doglądać dzieci bawiące się na dywanie w kuchni. W salonie z kuchnią można też wspólnie oglądać telewizję – dystans do kuchni jest krótki, więc międzyczasie łatwiej przygotować coś na ząb. Jedyne co może przeszkadzać to zapach gotowanych potraw. Ograniczy go zainstalowanie okapu kuchennego, który pochłonie nieprzyjemne aromaty.

Modern trendy design black wooden kitchen

Jak ułożyć meble do salonu z kuchnią

W salonie z kuchnią będziesz też przyjmować gości, dlatego ważne jest, aby zapewnić sobie maksymalny komfort poprzez dobór mebli i ich prawidłowe ułożenie. Salon powinien być więc podzielony na dwie strefy – wypoczynkową i kuchenną. Najlepiej oddzielić je umownie, wykładając na podłodze w części dziennej panele lub dywan, a w części kuchennej płytki podłogowe. Dobrym rozwiązaniem będzie też postawienie wyspy kuchennej, która zasłoni nieco kuchnię i zapewni dodatkowe miejsce robocze.

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna powinna być odpowiednio duża, aby spełniała rolę dodatkowego blatu. Przestrzeń pod blatem możesz pełnić rolę dodatkowej szafkę. Samą wyspę można też zaaranżować na stół kuchenny – przyda się w trakcie przyjęć.

dining-1809844_960_720-1

Salon z kuchnią to doskonały pomysł. Przy projektowaniu trzeba odpowiednio rozplanować układ mebli i oddzielić strefę wypoczynkową od kuchennej. Warto skonsultować się z architektem wnętrz albo poczytać w Internecie o sposobie urządzania salonu-kuchni. Więcej o aranżacji kuchni z salonem przeczytasz pod tym adresem: http://dom.elblag.net/artykuly/jak-wygodnie-urzadzic-salon-z-kuchnia,28788.htm