Dlaczego biel to doskonałe rozwiązanie do kuchni?

Mówi się, że biały kolor jest uniwersalny. To jak najbardziej prawda, choć czasem o tym zapominamy. Eksperymentujemy z różnymi, innymi odcieniami, ale w rzeczywistości okazuje się, że nie wiemy, dlaczego je wybieramy i czujemy podskórnie, że za jakiś czas nam się to znudzi. Lub – co gorsza – będziemy mieli dość takiego koloru. Jak planujemy wystrój danego wnętrza, musimy więc pamiętać, że zawsze w pomocy jest kolor biały, który pasuje doskonale do wielu miejsc, a już w szczególności do kuchni.

Biel – doskonała w każdym miejscu

Biały kolor jest szlachetny, uniwersalny, stosuje go bardzo wiele osób, zauważając, że nie razi jak inne odcienie, a jednocześnie jest ponadczasowy. Elegancka biel pasuje do każdego wnętrza, do minimalistycznych mieszkań, jak i do barokowych wnętrz.

Biała kuchnia. Dlaczego warto?

Biel kojarzy się z czystością, a przecież w kuchni to najważniejsze. Jasne, eleganckie meble to oznaka, że nasza kuchnia ma swój niepowtarzalny styl, a ponadto dobrze się w niej przebywa i pracuje. Miło wejść do takiej kuchni i zostać w niej parę dłuższych chwil.

Niektórzy sądzą, że białe meble są trudne do utrzymania w czystości, ale to tylko pozory, utarta nieprawdziwa informacja powielana przez wielu. Na białych meblach mniej widać drobne rysy, zadrapania, jakie są nieuniknione w codziennym użytkowaniu.

vegetables-791892_960_720

Biel uspokaja

Kuchnia jest takim miejscem rodzinnym, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Nie tylko tam gotujemy, ale spożywamy wspólne posiłki, podczas których prowadzimy ciekawe dyskusje. Biel jest doskonała dla tak spędzanego czasu, bo uspokaja, pozytywnie nastraja. Jeszcze więcej informacji znajdziesz w artykule Pomysły na białą kuchnię.

Białe meble – najlepszy wybór

Biel łączy to, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do połączenia, czyli nowoczesność z klasycznością, konserwatyzm z większą otwartością. Ponad połowa klientów wybiera właśnie takie meble, bo zapewnia to, że uda nam się stworzyć najlepszą, taką jak marzymy, koncepcję, bez rezygnowania ze swoich planów. To oznacza, że jak wybieramy białe meble, to łatwiej dobierzemy liczne dodatki, dzięki którym nasza kuchnia tylko zyska.