Najciekawsze trendy w kuchennych aranżacjach

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, które raz zaaranżowane służą nam przez długi czas. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby trafnie dobrać elementy wystroju. W bogactwie projektów i materiałów wykończeniowych nie trudno o zawrót głowy, dlatego poszukując idealnego rozwiązania dla swojego domu, warto skorzystać z najpopularniejszych trendów w kuchennych aranżacjach.

Kuchnia skandynawska

kitchen-728718_1920

Styl skandynawski od kilku sezonów jest jednym z najpopularniejszych w aranżacji wnętrz. Jasne stylizacje, wykończone przy użyciu drewna oraz naturalnych barw to znakomita recepta na zaaranżowanie wnętrza o optymistycznym charakterze i modnym wyglądzie. W kuchennym wydaniu scandi może mieć zarówno formę rustykalną, jak i minimalistyczną, jednak głównym wyznacznikiem tego tylu są białe meble kuchenne uzupełnione blatami w kolorze naturalnego drewna.

W przemysłowym stylu

Ciekawą receptą na aranżację przestronnych pomieszczeń np. kuchni połączonej z salonem lub jadalnią, jest styl przemysłowy. Wyróżniają go prostota oraz funkcjonalność. W tak wykończonym wnętrzu nie może zabraknąć elementów typowych dla starych, pomieszczeń industrialnych tzn. betonu architektonicznego, cegły, postarzanego drewna oraz szkła. A jeśli szukamy pomysłów na ciekawe rozplanowanie mebli kuchennych oraz elementów wystroju kuchni, znajdziemy na http://www.kiedymamaniespi.pl/2016/08/2-w-1-czyli-jak-urzadzic-kuchnie-z.html

Biała cegiełka

Jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji kuchni są płytki ścienne, przypominające białe klinkierowe cegły. Będą się one znakomicie komponować z każdą aranżacją wnętrza, a dodatkowo tak wykończona powierzchnia ścian nada całej stylizacji znacznie ciekawszego charakteru.

Wyspy i półwyspy

biała kuchnia

Uwzględnienie w aranżacji kuchni wolnostojących szafek lub przylegających częściowo do jednej ze ścian to trend, który jest widoczny w praktycznie każdym wnętrzarskim stylu. Wyspa gwarantuje dodatkowy blat roboczy i powierzchnię do przechowywania, a dodatkowo może stanowić granicę pomiędzy kuchnią, a resztą mieszkania.