Niesztampowe pomysłu na wykończenie aranżacji okiennej

Jeśli klasyczne połączenie firan i zasłon nam się nie podoba lub po prostu mamy go dość, a szukamy innego sposobu na wykończenie aranżacji okiennej, nie musimy załamywać rąk. Aktualne wnętrzarskie trendy przychodzą nam z pomocą! W ostatnich sezonach w aranżacji wnętrz pojawiają się coraz ciekawsze, niesztampowe rozwiązania, które pozwalają nie tylko skutecznie zaciemnić okno, ale też efektownie urozmaicić wnętrze.

W królestwie rolet

Poszukując idealnego rozwiązania dla swojego domu, warto dokładnie sprawdzić ofertę dostępna na wyciągnięcie ręki. Rolety wewnętrzne to nie tylko nudne, jednobarwne przesłony okienne. Mamy do wyboru ogromne możliwości aranżacyjne – rolety przybierają różne formy – od klasycznych, przez rzymskie po te typu dzień-noc. Możemy je ciekawie dostosować do całej aranżacji wnętrza i co więcej zapewnić sobie funkcjonalny i wygodny system zasłaniający okno. Warto postawić na rolety wykonane z tkaniny ozdobionej ciekawym wzorem, dzięki czemu aranżacja stanie się bardziej wyrazista.

Drewniane żaluzje

window-1208277_1280

Wielu z nas na myśl o żaluzjach przechodzi dreszcz. Nieestetyczne, źle wykonane, białe żaluzje to na szczęście już relikt wczesnych lat dziewięćdziesiątych. We współczesnym wydaniu żaluzje są wykonane np. z drewna. Daje to niezwykle elegancki efekt i żaluzje drewniane można z powodzeniem wykorzystać w aranżacji różnych pomieszczeń – od salonu, przez kuchnię, aż po łazienkę. Element ten ociepli stylizację aranżacji okiennej oraz pozwoli na wygodne sterowanie światłem dziennym wpadającym do wnętrza.

Okiennice wewnętrzne

tree-690151_1280

Podobnym rozwiązaniem do drewnianych rolet są okiennice wewnętrzne. To rodzaj dodatkowych drzwi, które zakrywają okno. Mają jednak prześwity, przez które do wnętrza dociera rozproszone światło dzienne. Białe okiennice wewnętrzne będą znakomitym uzupełnieniem wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim lub shabby chic. Dużo informacji o roletach, znajdziesz także tu: http://www.pum.com.pl/rolety-wewnetrzne/

Poszukując idealnego rozwiązania warto eksperymentować – nawet opatrzone już zasłony ciekawie upięte lub wzbogacone o drobne dekoracje mogą prezentować się znakomicie.