Pakujemy prezenty na święta – jak najlepiej to zrobić?

Można zapakować prezent świąteczny w gotową torbę kupioną w sklepie za kilka czy kilkanaście złotych (zależnie od jej rozmiaru i sklepu). Trzeba jednak pamiętać, że po pierwsze nie każdy prezent nadaje się do takiego zapakowania, a po drugie jest to pójście skróconą ścieżką i można wymyślić coś bardziej oryginalnego – przynajmniej ten raz w roku. Jak zatem zapakować prezenty świąteczne?

Pakujmy w specjalny sposób

Wszelkie przedmioty bardzo delikatne, czyli kubki, filiżanki, figurki oraz artykuły szklane muszą być pakowane w specjalny sposób. Warto je zabezpieczyć, aby ktoś z naszych bliskich nie otrzymał uszkodzonego prezentu. Możemy wykorzystać tutaj gotowe pudełeczka kartonowe w naturalnym, brązowym kolorze. W środku zabezpieczamy nasz prezent folią bąbelkową, styropianem lub czymś miękkim – może to być nawet materiał. Pudełko zamykamy i tutaj czas na naszą kreatywność.

Różne pomysły na pakowanie

Dla osób, które nie lubią zabawy dekoracyjnej, odpowiednia będzie szybka wersja paskowania prezentów. Wystarczy jakaś ozdobna wstążeczka lub sznurek i obwiązanie pudełka dookoła, na końcu zawiązanie kokardki. Na pudełeczku możemy nakleić papierową śnieżynkę lub na przezroczystym kleju umieścić odrobinę brokatu. Jeżeli mamy w domu maszynkę do kleju na gorąco to pudełko możemy ozdobić także ususzonymi plasterkami pomarańczy, dzięki czemu zyskamy walory zapachowe.  Jeżeli chodzi o inne prezenty oraz ich zapakowanie – możemy puścić wodze fantazji. Więcej ciekawych pomysłów w tym miejscu.

pexels-photo-88748

Specjalne papiery do pakowania

Najpopularniejsze wciąż są papiery szare, ponieważ można tworzyć na nich ciekawe wzory z wycinanek papierowych w innych kolorach. Na rynku pojawiły się także specjalne czarne papiery przypominające tablicę do kredy – specjalnym pisakiem kredowym umieszczamy na opakowaniu napis i rysunek, dodatkowo obwiązujemy prezent wstążeczką i gotowe. Opakowanie na prezent można także uszyć samemu – wystarczy niewielka ilość materiału i odrobina kreatywności.  Bardzo elegancko wygląda także folia – bezbarwna lub motywem świątecznym. Sprawdza się ona np. w przypadku herbaciarek czy książek – jest minimalistyczna i bardzo łatwo zapakować w nią prezent.