Co warto przemyśleć przed zakupem zlewu do kuchni?

Wyposażenie kuchenne dzieli się na takie, które jest niezbędne, jak również takie, bez którego jesteśmy w stanie się obyć. Zlewozmywak jest nieodzownym elementem kuchni, używamy go właściwie codziennie, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wybierania takiego sprzętu.

Wymiary zlewu

Odpowiednie wymiary zlewu to kwestia kluczowa. Gdy urządzamy kuchnię od początku, to musimy znać wymiar szafki, na jakiej będzie się taki zlew znajdował. Na pewno najłatwiej jest, gdy kupujemy gotowe zestawy kuchenne od jednego producenta. Wtedy mamy pewność, że konkretny zlew będzie pasował na daną szafkę. Jeśli natomiast sami dobieramy meble i sprzęty kuchenne, to musimy być tutaj precyzyjni, by nie okazało się, że podczas montażu rzeczy do siebie nie pasują.

Wielkość zlewu

Istotne jest czy taki zlew będzie się znajdował w ciągu szafek, czy też może w narożniku. Kształty bowiem są bardzo różne. Niektóre są na tyle specyficzne, że nadają się tylko do narożnej szafki tak jak zlewozmywaki pięciokątne. Warto zastanowić się nad tym, jaka wielkość zlewu będzie dla naszej kuchni odpowiednia. Wybór jest bowiem bardzo duży. Zbyt mały zlew może nie być wygodny w użytkowaniu. Za duży natomiast może niepotrzebnie zabierać miejsce, jakie można by przeznaczyć na większy blat roboczy.

sink-1417457_960_720

Rodzaj zlewu

Dlatego warto się zastanowić, co najlepiej pasuje zarówno do ilości domowników, jak i do naszego trybu życia. Najprostsze jednokomorowe zlewy na pewno zajmują mało miejsca, jednak są dość niepraktyczne. Nadają się do bardzo małych kuchni, ale też dla osób, jakie w tym miejscu nie spędzają zbyt dużo czasu. Dwukomorowe dają już na pewno większą wygodę. Jest w nich więcej miejsca na naczynia, jak również na mycie warzyw czy owoców. Zajmują jednak już znacznie więcej miejsca. Potrzebujesz więcej informacji o zlewozmywakach? Sprawdź pod tym linkiem http://naszglospoznanski.pl/rodzaje-zlewozmywakow-jak-wybrac-idealne-rozwiazanie-dla-swojej-kuchni/.

Dodatkowe sugestie

Wielkość ociekacza także wpływa na komfort użytkowania zlewu. Zarówno jeśli chodzi o możliwość suszenia większej ilości naczyń jednocześnie, jak i o to, że większa część blatu jest zabezpieczona przed wodą. Musimy zdecydować się tu na pewien kompromis. Chodzi o decyzję, która pogodzi idealnie ilość miejsca zajmowanego przez zlew, jak i jego wygodę użytkowania. Na pewno nie jest to łatwe, lecz jak najbardziej wykonalne.