Własnoręcznie wykonane dekoracje na święta

Na sklepowych półkach znajdziemy ogrom artykułów dekoracyjnych, które mogą ozdobić nasz dom na święta. Czy jednak nie przyjemniej jest wykonać coś własnoręcznie ?

Liczy się kreatywność

Może to być doskonały czas do spędzenia dodatkowych chwil razem, ponieważ najlepiej wychodzą dekoracje świąteczne wykonywane wspólnie. Skąd czerpać pomysły na domowe dekoracje? Przede wszystkim z własnej głowy, ale jeśli ich zabraknie, to w sieci znajduje się wiele stron internetowych, na których można znaleźć poradniki dotyczące różnych ozdób świątecznych. Warto zacząć od czegoś prostego, aby od razu się nie zrazić, niektóre z ozdób wymagają naprawdę dużego skupienia się i precyzji, a przede wszystkim czasu.

Makaronowy łańcuch

Przygotowywane własnych ozdób można rozpocząć na przykład od makaronowego łańcucha na choinkę. Jak go wykonać? Wystarczy makaron w kształcie kokardek, złota lub srebrna farbka i kawałek ozdobnego sznurka w wybranym kolorze. Makaron rozkładamy na kartonie i malujemy dokładnie z każdej strony wybraną farbą. Następnie musimy poczekać, aż farba wyschnie. Jeżeli makaron jest gotowy, to montujemy go na ozdobnym sznureczku – środek kokardki owijamy dwa-trzy razy sznureczkiem i przechodzimy do następnego, postępując podobnie. Na początku i końcu takiego łańcucha możemy zamontować koralik. Inne ciekawe informacje znajdziesz w artykule Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne? To nie takie trudne!

Ozdoby z kawy

Ozdoby na święta możemy wykonać też z innych produktów, które znajdziemy w naszych domach – na przykład z kawy. W ostatnich latach bardzo popularne stały się kawowe choinki. Wystarczy wyciąć z kartonika wzór choinki, a następnie z obu stron przyklejać ziarnka – najlepiej sprawdza się w tym przypadku klej na gorąco, ponieważ mamy pewność, że nic od takiej choinki nie odpadnie.

pexels-photo-237696

Pomysł z muffinek

Masz w domu papilotki do muffinek w różnych rozmiarach (a może nawet kolorach) i rurki do picia? Powstanie z tego choinka. Wystarczy, że papilotki rozłożysz na płasko i będziesz naprzemiennie nawijać na igłę z nitką wspomniane wcześniej elementy – to bardzo proste i szybkie ozdoby.

Co jeszcze?

A jeżeli uważasz, że nie posiadasz talentu artystycznego, to zawsze możesz ususzyć na kaloryferze plasterki pomarańczy i jabłka, a następnie posypać je brokatem i rozłożyć na białym obrusie – to również dekoracja świąteczna.