Wybieramy płytki naścienne

Wybieranie płytek ściennych jest trudnym zadaniem. Dlatego warto wiedzieć jak je wybierać. Płytki są niezwykle uniwersalne, eleganckie, oraz bardzo łatwe do czyszczenia. Dodatkowo są one ciągle modne i nie wychodzą z obiegu. Idealnie sprawdzają się zarówno w kuchni, jak i w łazience, doskonale komponują się z sypialnią, przedpokojem i innymi pomieszczeniami w domu.

Ważne kwestie

Z uwagi na ograniczoną wielkość płytek, widoczne są pomiędzy nimi odstępy – czyli siatka spojenia. Wyjątkiem są płytki z odmiany rektyfikowanej, które przeznaczone są do układania bez spojeń. Minimalna ilość fugi pomiędzy takimi płytkami jest praktycznie niewidoczna. Również modularność jest ogromnym atutem przemawiającym za wyborem właśnie płytek.

Ściana, na której położone są płytki, nie musi być po tym zabiegu idealnie gładka i płaska. Dostępne są bowiem elementy odpowiednio szkliwione, które tworzą iluzje trójwymiarowe. Również dzięki dostępowi do dużego zakresu technologii możliwe jest uzyskanie na powierzchni płytek imitacji innych materiałów. Swoją strukturą mogą imitować tynk, cegłę czy przecieraną ścianę, jak również drewno, kamień, czy szkło.

Płytki ścienne powinny być również dopasowane do pomieszczenia, w którym chcemy je zastosować. Decydując się na płytki do łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę na ich specyfikę oraz zastosowanie. Więcej informacji znajdziesz w tym miejscu.

banner-1763839_960_720

Przeznaczenie płytek

Do łazienek są przeznaczone bowiem inne materiały, z przystosowaniem do powierzchni, gdzie panuje duża wilgoć. Zupełnie innymi cechami charakteryzują się płytki przeznaczone do położenia w kuchni. Te z kolei są przystosowane do ciągłego czyszczenia, jak również odporne są na działanie wysokich temperatur. Decydując się na płytki, warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, jakie zastosowanie posiada wzór, który wybraliśmy.

Niezbędne wsparcie

Co więcej, w supermarketach budowlanych oferujących szeroki wybór różnego rodzaju płytek można liczyć na fachową pomoc doradców. Skutecznie doradzą oni wybór płytek do danego pomieszczenia, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie pomyłki i utraty pieniędzy. Warto odpowiednio wcześniej zdecydować się również na odwiedzenie sklepu budowlanego i sprawdzenie, czy wybrany przez nas model jest aktualnie dostępny, czy też trzeba go zamawiać.